Ndërlidhjet

TIRANË


Partia Socialiste në pushtet ka konfirmuar fitoren e shumicës absolute në parlament duke siguruar 74 kundrejt 46 vendeve të marra nga opozita. Kryetari i Partisë Demokratike dhe udhëheqës i koalicionit “Bashkimi për Fitore”, Sali Berisha, ka deklaruar sot vendimin e Kryesisë së Partisë Demokratike për mosnjohjen e zgjedhjeve parlamentare të 24 qershorit, duke thënë se janë vërtetuar manipulime në shumicën e zonave ku kanë fituar socialistët.
XS
SM
MD
LG