Ndërlidhjet

JERUSALEM


Ministri izraelit i Mbrojtjes, Binyamin Ben-Elizer ka deklaruar se trupat izraelite kanë kapur një palestinez të paidentifikuar afër Tulkaremit në Bregun Perëndimor, i cili ishte nisur të ndërmarrë një aksion vetëvrasës me bomba në Tel Aviv.
Aksioni ka pasuar dhunën e djeshme, kur mbetën të vrarë tre palestinezë dhe në izraelit.
XS
SM
MD
LG