Ndërlidhjet

KUALA LUMPUR


Përfaqësues të qeverisë filipinase dhe ndërmjetësuesit e rebelëve myslimanë të Frontit Moro, kanë nënshkruar në Kuala Lumpur të Malajzisë, një marrëveshje formale për ndalimin e zjarrit. Dokumenti iu paraqit presidentes së Filipineve, Gloria Macapagal Arroyo nga përfaqësues të Frontit Islamik për Clirim, që është përgjegjës për nxitjen e lëvizjes separatiste në jug të Filipineve prej vitit 1978.
XS
SM
MD
LG