Ndërlidhjet

UASHINGTON


Zëdhënësi i Departamentit amerikan të Shtetit, Richard Boucher, ka vlerësuar se përparime domethënëse dhe kompromise janë arritur në bisedimet në Maqedoni me ndihmën e negocijatorit europian dhe ambasadorit Pardew.
“Ne do të vazhdojmë të punojmë me palët dhe t’i nxisim ato t’u japin fund punimeve sa më shpejt që të jetë e mundur. Por në këtë moment, nuk jemi në gjendje të parashikojmë se kur do të mund të arrihet marrëveshja” – ka thënë Richard Boucher, zëdhënës i Departamentit amerikan të Shtetit.
XS
SM
MD
LG