Ndërlidhjet

SHANGAI


Katër senatorë amerikanë kanë mbërritur në Kinë, ku pritet të takohen nesër me presidentin Jiang Zemin. Joseph Biden, kryesuesi i Komitetit të Senatit për Marrëdhëniet me Jashtë, tha se shpreson të zbusë dallimet mes dy vendeve, rreth projektit për mbrojtjen kundër-raketore si dhe rastet e ndalimit të universitarëve amerikanë në Kinë.
XS
SM
MD
LG