Ndërlidhjet

TETOVË


Agjencitë e lajmeve kanë njoftuar se sot të shtëna janë dëgjuar në Tetovë, kurse kyrengritësit shqiptarë janë parë rreth Xhamis së larme në qendër të qytetit.
Raportohet se kryengritësit shqiptarë kanë vënë kontrollin në daljen e rrugës që shpie për në Gostivar dhe kontrollojnë trafikun.
Konfliktet në qytetin e Tetovës për radion “Evropa e Lirë” i ka konfirmuar edhe prefekti i këtij qytetit, Murtezan Ismaili.
XS
SM
MD
LG