Ndërlidhjet

OHËR


Negociatorët shqiptarë dhe maqedonas në bisedimet e Ohrit kanë hartuar marrëveshjen e paqës e cila do të nënshkruhet formalisht ditën e hënë, njoftuan zyrtarë maqedonas dhe shqiptarë.
Palët hartuan sot tekstin final të marrëveshjes së përgjithëshme që do të nënshkruhet zyrtarisht të hënën, ka thënë Nikolla Popovski një nga pjesmarrësit në negociata.
“Procesi politik do të vazhdoj, deri të hënën më 13 gusht, datë deri në të cilën dokumenti paqësor që ne e kemi përgatitur do të nënshkruhet solemnisht”, ka thënë Francois Leotard, i deleguar i Bashkimit Evropian.
XS
SM
MD
LG