Ndërlidhjet

PEKIN


Një delegacion senatorësh nga Shtetet e Bashkuara i kryesuar nga senatori Demokrat, Joseph Biden ndodhet në Pekin ku pritet të takojë presidentin e Kinës, Jiang Zemin, kryeministrin Zhu Rongji dhe ministrin e Mbrojtjes, Chi Hao-tian.
Senatori Biden ka deklaruar se proliferimni i armëve do të jetë një nga çështjet kryesore në agjendën e bisedimeve. Ai ka thënë se do të kërkojë nga zyrtarët e Kinës që të mbështesin zotimin se nuk do të ndihmohet asnjë vend që të zhvillojë raketa balistike që mund të shfrytëzohesn për bartjen e kokave bërthamore.
XS
SM
MD
LG