Ndërlidhjet

SHKUP


Kryeshefi i Shtatmadhorisë së Armatës të Maqedonisë, Pande Pendarovski ka dhënë dorheqje pas pritës së djeshme të kryengritësve shqiptarë ndaj konvojit ushtarak.
Zyrtarë në Shkup kanë thënë se Pendarovski ka marrë përgjegjësinë për katastrofën me çrast u vranë 10 ushtarë qeveritarë.
Ministri i Mbrojtjes i Maqedonisë, Vlado Buçkovski u ka bërë thirrje të dy palëve që të mbështesin marrveshjen e paqës të shpallur dje. Buçkovski ka thënë se paqës duhet t’i jepet një tjetër shansë dhe se prita duhet të shihet si fillim i fundit të luftës.
XS
SM
MD
LG