Ndërlidhjet

ROMË


Dy ushtarë italianë të trupave paqeruajtëse të NATOs në Kosovë, kanë humbur jetën në një aksident ajror – njofton ministria italiane e Mbrojtjes. 24 vjeçari Giuseppe Fioretti dhe 25 vjeçari Dino Paolo Nigro, humbën jetën mbrëmë kur helikopteri me të cilin udhëtonin, po përgatitej të ulej në Pejë. Kryeministri italian Silvio Berlusconi u ka shprehur ngushëllimet familjarëve të viktimave.
XS
SM
MD
LG