Ndërlidhjet

SHKUP


Pesë policë maqedonas janë plagosur mbrëmë, gjatë konfrontimeve me kyrengritësit shqiptarë në veri të Shkupit, kur guerrilët kishin sulmuar një stacion policor rrëzë maleve të Zhedenit, afër Radushës, njoftuan zyrtarët e Shkupit. Polocia njofton se ka vdekur edhe një ushtar nga plagët, që mori gjatë shpërthimit të djeshëm të minës në veri të Skupit.
Mbrëmë është takuar edhe Këshilli i Sigurisë Nacionale të Maqedonisë dhe ka konkluduar që të vazhdojnë aksionet e vendosura kundër atyre që kërcënojnë civilët dhe forcat e sigurisë.
XS
SM
MD
LG