Ndërlidhjet

SHKUP


Një turmë agresive prej rreth 1000 protestuesish maqedonas ishin tubuar mbrëmë para Ambasadës së Shteteve të Bashkuara në Shkup. Ata kanë trumbetuar “NATO është njësoj sikurse UÇK” dhe kanë kërkuar dorëheqjen e presidentit Boris Trajkovski. Turma ka goditur me gurë objektin dhe policinë, por janë penguar nga forcat e rendit që të hyjnë në lokalet e Ambasadës.
XS
SM
MD
LG