Ndërlidhjet

PRISHTINË


Ushtarët amerikanë pran forcës paqeruajtëse në Kosovë, të udhëhequr nga NATO, gjatë operacionit të djeshëm për gjurmimin e armëve në fshatrat Stubëll e Poshtme dhe Goden, afër kufirit me Maqedoninë, kanë gjetur një sasi armësh dhe materialesh ushtarake dhe kanë arrestuar 17 persona.
“Ushtarët tanë do të gjurmojnë çdo kënd të Kosovës për parandalimin e dhunës dhe kaosit”,ka thënë majori Randy Martin, zëdhënës i Trupave nga Shtetet e Bashkuara.
XS
SM
MD
LG