Ndërlidhjet

MOSKË


Mediat e Moskës raportojnë për vrasjen e gjashtë ushtarëve rusë dhe plagosjen e nëntë të tjerëve në Çeçeni, kur automjeti i tyre ka hasur dje në një minë në distriktin Staropromyslovsky të Groznit.
Mediat e Moskës thonë se trupat ruse janë konfrontuar me një grup kryengritësish në rajonin e Vedenit kurse gjatë luftimeve janë plagosur 11 ushtarë rusë dhe janë vrarë tre sulmues nga radhët e guerrilëve çeçenë.
XS
SM
MD
LG