Ndërlidhjet

WASHINGTON


Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Donald Rumsfeld udhëton gjatë uikendit në Moskë, që të vazhdojë konsultimet lidhur me planet e Washingtonit për ndërtimin e mburojës raketore dhe shkurtimet e mundëshme të dyanëshme të arsenaleve bërthamore të Rusisë dhe Shtetetve të Bashkuara. Zyrtarët e Shteteve të Bashkuara thonë se minstrat e mbrojtjes së dy vendeve dhe delegacionet që do t’i shoqërojnë do të bisedojnë ditën e hënë për një spektër çështjesh, që shtrihen nga mbrojtja raketaore deri te reduktimet e armëve bërthamore dhe zgjerimi i bashkëpunimit ushtarak.
XS
SM
MD
LG