Ndërlidhjet

SHKUP


Ministria maqedonase e Mbrojtjes thotë se gjatë luftimeve të rrepta, që u zhvilluan dje në rajonet e Radushës deri nga ora 9 e mbrëmjes, janë plagosur nëntë pjestarë të forcave qeveritare, një prej të cilëve ndodhet në gjendje kritike. Kjo ministri njofton se në luftimet që u zhvilluan mbrëmë në rajonin e Tetovës janë plagosur katër policë dhe dy civilë dhe janë shkatërruar disa shtëpi.
XS
SM
MD
LG