Ndërlidhjet

KABUL


Talibanët që kanë pushtetin në Afgaistan do të dëbojnë nga vendi tetë punonjës të jashtëm humanitarë të akuzuar për propagandimin e Krishterimit pasi kanë vuajtur dënimin me burgim prej tre deri 10 ditë, njofton radio Sheriati i Kabulit.Lideri suprem i Talibanëve, Mullah Mohammed Omar, ka gjykuar se dy amerikanë, katër gjermanë dhe dy australianë duhet të largohen nga Afganistani brenda 48 orësh, pas vuajtjes së dënimit.Ata ishin arrestuar javën e kaluar me akuzën të jenë orvatur të konvertojnë muslimanët në fenë e krishterë.
XS
SM
MD
LG