Ndërlidhjet

PRISHTINË


Paqëruajtësit e udhequr nga NATO kanë arrestuar 17 guerrilë të dyshuar shqiptarë afër kufirit të Kosovës pran fshatit Gorancë dhe janë dërguar te kampi Bondstil i trupave amerikane në Kosovë.
Ushtarët kanë gjetur pajisje komunikimi dhe xhaketa anti-plumb tek të arrestuarit.
Majori amerikan, Randi Martin ka thënë se arrestimi demonstronë vendosmërinë e paqëruajtësve që ,siç ka thënë ai, të ndalojnë kalimin e armëve dhe pajisjeve nëpërmjet Kosovës nga ekstremistë.
XS
SM
MD
LG