Ndërlidhjet

BAGDAD


Zëvendës presidenti Irakian, Taha Yasin Ramadan dhe kryeministri i Sirisë, Muhammad Mustafa Miru nënshkruan në Bagdad disa marrveshje bashkëpunimi me qëlim të rritjes së tregëtisë bilaterale, të cilat siç tha zyrtari Irakian, mund të jenë model për vendet tjera arabe.
Muhammad Miru është kryeministri i parë sirian që vizitonë Irakun që nga viti 1980,kur dy vendet ashpërsuan marrdhënjet pasi Siria mbajti anën e Teheranit gjatë luftës Irako-Iraniane.
XS
SM
MD
LG