Ndërlidhjet

STAMBOLL


Forcat e sigurisë së Turqisë kanë arrtestuar sotë 147 imigrantë të dyshuar ilegalë afër kufitit me Iranin dhe 35 të tjerë në rajonet perëndimore të Izmirit.
Shumica e këtyre personave,siç njoftohet kanë qenë nga Iraku dhe Irani kurse të tjerë nga Pakistani dhe Siera Leone.
Roja bregdetare e Turqisë dje arrestoi 200 migrantë të dyshuar ilegalë nga një anije që ishte nddaluar në gjirin e Izmirit, pran Detit Egje.
XS
SM
MD
LG