Ndërlidhjet

SHKUP


Raportohen shkëmbime sporadike zjarri mes forcave maqedonase të sigurisë dhe guerrilasve shqiptarë mbrëmjen e së hënës.
Burime zyrtare akuzojnë kryengritësit të kenë sulmuar pozicionet e armatës në kodrat përreth Tetovës, por zyrtarë perëndimorë në Shkup thonë se luftimet kanë qenë të intensitetit të ulët dhe nuk rrezikojnë planet për vendosjen e forcës 3 mijë e 500 trupëshe të NATO-s në Maqedoni.
XS
SM
MD
LG