Ndërlidhjet

SHKUP


Shkëmbime sporadike zjarri mes forcave maqedonase të sigurisë dhe guerrilasve shqiptarë ka pasur mbrëmjen e së hënës. Burime zyrtare akuzojnë kryengritësit të kenë sulmuar pozicionet e armatës në kodrat përreth Tetovës, por zyrtarë perëndimorë në Shkup thonë se luftimet kanë qenë të intensitetit të ulët dhe nuk rrezikojnë planet për vendosjen e forcës së NATO-s në Maqedoni.
XS
SM
MD
LG