Ndërlidhjet

PRISHTINË


Paqeruajtës ukrainas dhe polakë të forcës së NATO-s në Kosovë, kanë ndaluar 16 persona, pasi kanë shkëmbyer zjarr me ta në afërsi të fshatit Gorancë. Burrat po përpiqeshin të kalonin kufirin Kosovë - Maqedoni, mirëpo nuk ka të lënduar nga incidenti që ndodhi në sektorin e Trupave të Shteteve të Bashkuara – thuhet në komunikatën e KFOR-it.
XS
SM
MD
LG