Ndërlidhjet

LONDËR


Disa qindra ushtarë nga Britania mund të arrijnë në Maqedoni nesër, si pararendës të 3.500 trupave të NATO-s, të cilët do të ofrojnë ndihmë për fillimin e procesit të çarmatimit të kryengritësve shqiptarë dhe të Marrëveshjes paqesore, kanë njoftuar zyrtarë të Ministrisë britanike të Mbrojtjes. Sipas këtyre burimeve bëhet fjalë për disa qindra ushtarët e parë - detyra e të cilëve do të jetë vrojtimi dhe njohja me situatën në terren. Siç pritet Britania do të udheqë misionin e NATO-s në Maqedoni me nja 1.500 trupa.
XS
SM
MD
LG