Ndërlidhjet

SHKUP


Situata në Maqedoni është më e relaksuar se në periudhën e mëparshme, ka thënë zëdhënësi i armatës, Blagoja Markovski ,ndonëse mbrëmë ka patur shkëmbim sporadik zjarri midis kryengritësve shqiptarë dhe forcave qeveritare në disa fshatra të Tetovës dhe në Vaksincë të Kumanovës. Zëdhënësi i NATO-s në Shkup ka thënë se armëpushimi, siç duket, po përmirësohet. Armëpushimi solid është kushti kyç para se NATO të dërgojë 3500 trupat që do të mbikëqyrnin çarmatimin e vullnetar të kryengritësve shqiptarë.
XS
SM
MD
LG