Ndërlidhjet

TEHERAN


Autoritetet e Iranit kanë djegur 40 tonelata drogë si një gjest simbolik për të demonstruar vendosmërinë e tyre për luftimin e kontrabandës me narkotikë. Agjencia Iraniane e lajmeve njofton se në djegien e drogës kanë qenë të pranishëm edhe ambasadorë nga Bashkimi Evropian dhe Kanadaja. Irani është rruga kryesore e tranzitit të drogës nga Afganistani dhe Pakistani për në tregjet evropiane dhe ato arabe.
XS
SM
MD
LG