Ndërlidhjet

MOSKË


Sekretari i përgjithëshëm i NATO-s, George Robertson e ka informuar mbrëmë në linjë telefonike ministrin e jashtëm të Rusisë, Igor Ivanov lidhur me zhvillimet e operacionit të Aleancës për mbledhjen e armatimit nga kyrengritësit shqiptarë në Maqedoni, njofton agjencia Itar-Tass. Ivanov citohet të ketë theksuar ”nevojën për një qasje të gjithanëshme ndaj situatës në Maqedoni, e mbi të gjitha kundërvenien ekstremizmit dhe separatizmit në rajon”.
XS
SM
MD
LG