Ndërlidhjet

SHKUP


Trupat e para të NATO-s, personeli i xhenios, mbështetës dhe i rojës, janë duke u instaluar afër aeroportit të Shkupit në kuadrin e operacionit për mbikëqyrjen e dorëzimit vullnetarë të armëve nga kyrengritësit shqiptarë. Edhe nja 350 trupa britanike pritet të arrijnë gjatë kësaj fundjave që t’u bashkohen grupit të parë të 40 inxhinjerëve dhe personelit mbështetës dhe njësitit prej 120 ushtarësh nga Republika Çeke, të cilët arritën sot.
XS
SM
MD
LG