Ndërlidhjet

SHKUP


Ministria maqedonase e Mbrojtjes thotë se situata e sigurisë në Maqedoni ka qenë e qetë gjatë ditës sikurse edhe nata e mbrëmshme, megjithë disa të shtëna sporadike. Një zyrtar i mbrojtjes ka thënë që një grup kryengritësisht të ketë kaluar dje kufirin nga Shqipëria afër Banjishtes pranë Dibrës dhe kanë sulmuar forcat qeveritare. Ai ka thënë se sulmi ishte zbrapsur dhe se trupat qeveritare kanë zënë disa armë.
XS
SM
MD
LG