Ndërlidhjet

MOSKË


Nënsekretari amerikan i shtetit, John Bolton arriti në Moskë për bisedime me zyrtarët e Rusisë lidhur me planin e propozuar të Shteteve të Bashkuara për sistemin e mbrojtjes raketore dhe reduktime të armëve bërthamore, amerikane dhe ruse.
Bolton pritet të takojë nga fillimi i javës ndihmës ministrin e jashtëm rus, Georgy Mamedov në një orvatje për tejkalimin e kundërshtimit të Rusisë ndaj planeve të Shteteve të Bashkuara për ndërtimin e sistemit të mbrojtjes raketore.
XS
SM
MD
LG