Ndërlidhjet

LHOKSEUMAWE


Kryengritësit në rajonin e Acehut të Indonezisë, kumtuan se nuk munden të bashkëpunojnë me Qeverinë nacionaliste të presidentes Megavati Sukarnoputi dhe kanë kërkuar interevenimin e jashtëm për përfundimin e konfliktit në atë rajon. Komandanti i Lëvizjes për Acehun e Lirë, Sofyan Daud ka thënë se kryengritësit nuk i besojnë të bijës së Sukarnos, themeluesit të Indonezisë. Përfundimi i kryengritjes në atë rajon do të jetë një nga detyrat kryesore të presidentes së re të Indonezisë, Megavati Sukarnoputi.
XS
SM
MD
LG