Ndërlidhjet

TIRANË


Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka njoftuar rezultatin final të votimeve për parlamentin shqiptar. Sipas këtyre të dhënave, Socialistët kanë fituar 73 vende, Opozita “Bashkimi Për Fitore” merr 46 karrike ndërsa në vend të tretë rreshtohet Partia Demokrate e pasuar nga Social-Demokratët. Lideri i opozitës, Sali Berisha, ka denoncuar rezultatin duke thënë se ai është i manipuluar dhe ka deklaruar se do të bojkotojnë parlamentin.
XS
SM
MD
LG