Ndërlidhjet

LONDËR


Britania, e cila do të udhëheqë misionin e NATO-s në Maqedoni me 1.800 trupa, nesër do të nisë për në Shkup 700 trupa, njoftoi Ministria e Mbrojtjes në Londër. Pjesa tjetër prej 1.700 ushtarësh vijnë nga Franca, Gjermania, Republika Çeke, Greqia, Hungaria, Italia, vendet e Beneluksit, Norvegjia, Spanja, Turqia dhe Shtetet e Bashkuara.
XS
SM
MD
LG