Ndërlidhjet

MOSKË


Mbrëmë në bazën e flotës ushtarake detare në enklavën perëndimore të Kaliningradit janë vrarë dy ushtarë rusë, kanë njëftuar zyrtarë ushtarakë. Ushtarët janë vrarë derisa bënin roje, kurse armët dhe municioni i tyre janë grabitur, njoftohet nga zyra e prokurorit ushtarak të Flotës Baltike.
XS
SM
MD
LG