Ndërlidhjet

PRISHTINË


Paqeruatjësit e KFOR-it njoftojnë se kanë arrestuar 52 shqiptarë, të cilët dyshohet të kenë kryer aktivitete guerrilase. Zëdhënësi Norman Johnson ka thënë se të arrestuarit janë kapur në gjashtë operacione të vecuara, të kryera gjatë natës të së premtes dhe mëngjesit të së shtunës, përgjatë kufirit Kosovë-Maqedoni. Personat ishin të pajisur me armë dhe dokumente identifikuese të Ushtrisë Çlirimtare Kombëtare.
XS
SM
MD
LG