Ndërlidhjet

BUDAPEST


Ministrat e katër vendeve evropiano-qendrore, përfundojnë sot në Hungari punimet dy ditore të një takimi jo-formal, në kuadër të nismës “Vishegrad katër”. Kryeministri Millosh Zeman i Cekisë, Mikula Dzurinda i Sllovakisë, Viktor Orban i Hungarisë dhe Jerzhi Buzek i Polonisë, kanë diskutuar rreth zgjerimit të NATO-s dhe mbështetjes së Sllovakisë në përpjekjet për t’iu bashkangjitur Aleancës Veri-Atlantike.
XS
SM
MD
LG