Ndërlidhjet

QYTETI I GAZËS


Forcat izraelite kanë bllokuar Rripin e Gazës, pas një sulmi nga dy palestinezë të armatosur, mbi një postë të armatës jashtë një lagjeje hebrejsh. Ky sulm shkaktoi vdekjen e tre ushtarëve izraelitë, ndërsa shtatë të tjerë u lënduan. Agjensitë e lajmeve gjithashtu raportojnë edhe për këmbim zjarri ndërmjet dy palëve në afërsi të Betlehemit dhe shpërthime të tjera dhune në mbarë Bregun Perëndimor dhe Rripin e Gazës.
XS
SM
MD
LG