Ndërlidhjet

PRISHTINË


Paqeruatjësit e KFOR-it njoftojnë të kenë arrestuar në 48 orët e fundit, 53 shqiptarë, të cilët dyshohet të kenë kryer aktivitete guerrilase. Zëdhënësi Norman Johnson ka thënë se pesë ndër të arrestuarit janë kapur në operacione të vecuara, të kryera gjatë natës të së premtes dhe mëngjesit të së shtunës, përgjatë kufirit Kosovë-Maqedoni. Personat ishin të pajisur me armë dhe dokumente identifikuese të Ushtrisë Çlirimtare Kombëtare.
XS
SM
MD
LG