Ndërlidhjet

FLORINË


Ministrat e jashtëm të Greqisë, Shqipërisë, Maqedonisë dhe Bullgarisë, janë takuar sot në Florinë të Greqisë, për të diskutuar, mbi siç thuhet, krizën në ish-Republikën Jugosllave të Maqedonisë. Ky është takimi i parë i të tilla përmasave, prej 13 gushtit, kur në Shkup u nënshkrua marrëveshja e paqes.
XS
SM
MD
LG