Ndërlidhjet

BUDAPEST


Ministrat e katër vendeve evropiano-qendrore, kanë premtuar mbështetje të gjerë për kandidaturën e shteteve balltike në NATO, me kusht që në Aleancën Veri-Atlantike të pranohen Sllovakia dhe Sllovenia. Kryeministri Millosh Zeman i Çekisë, Mikula Dzurinda i Sllovakisë, Viktor Orban i Hungarisë dhe Jerzhi Buzek i Polonisë, përfundojnë sot në Hungari punimet dy ditore të takimit jo-formal, në kuadër të nismës “Vishegrad katër”.
XS
SM
MD
LG