Ndërlidhjet

PRISHTINË


Paqeruajtësit e udhëhqur nga NATO kanë arrestuar 96 kryengritës të dyshuar shqiptarë, pasi kishin kaluar mbrëmë kufirin nga Maqedonia në Kosovë, në sektorin e kontrolluar nga trupat amerikane, njoftoi një zëdhënës i forcës së KFOR-it. Ata janë arrestuar nga paqeruajtësit e Shteteve të Bashkuara, ka thënë zëdhënësi Randy Martin dhe janë dërguar në kampin Bondstil për t’u marrë në pyetje.
XS
SM
MD
LG