Ndërlidhjet

PODGORICË


Ministri i Jashtëm i Malit të Zi, Branko Lukovac ka deklaruar në të përditshmen “Vijesti” se ka ndërprerë komunikimin zyrtar me ministrin e Jashtëm jugosllav, Goran Svilanoviq. Lukovac ka thënë se ai ka ndërprerë kontaktet pasi nuk kishin dhënë rezultate kërkesat e tij që deri në zgjidhjen definitive të raporteve midis Beogradit dhe Podgoricës të mos i bëheshin kurrfarë vështirësimesh dhe opstruksioni angazhimit ndërkombëtar të Malit të Zi.
XS
SM
MD
LG