Ndërlidhjet

Shkup


Misioni i Natos në Maqedoni, në fshatin Brodec afër Tetovës, filloi edhe ditën e dytë të mbledhjes së armëve nga kryengritësit shqiptarë, ka thënë zëdhënësi i Nato-s, Barry Johnson. Ai poashtu ka thënë se nuk ka pasur incidente dhe se çdo gjë po zhvillohet sipas planit.

Komandant Iliri, nga guerilja shqiptare, i deklaroi Radios Evropa e Lirë se sot janë dorëzuar afro 330 armë.
XS
SM
MD
LG