Ndërlidhjet

Shkup


Afro 50 sllavo-maqedonas bllokuan rrugën që përdorej nga ushtria në Tetovë, duke insistuar që forcat e sigurisë të qëndrojnë në pozicionet e tyre sepse ata, frikësohen se, pas tërheqjes së ushtrisë, do të mund të sulmoheshin nga kryengritësit shqiptarë.

Sipas marrëveshjes për çarmatosje, forcat maqedonase të sigurisë dhe pjesëtarët e gueriljes shqiptare duhet të tërhiqen nga pozicionet luftarake, bën të ditur agjencia AP.
XS
SM
MD
LG