Ndërlidhjet

Manillë, Filipine


Organizata Botërore e Shëndetësisë ka ftuar për një aksion urgjent pas paraqitjes së një epidemie të etheve në Paqësorin Jugor dhe në Azinë Juglindore, që shkaktoi vdekjen e së paku 340 personave, gjatë këtij viti.

Një zyrtar i kësaj organizate ka thënë se temperaturat e larta dhe reshjet e mëdha kanë ndikuar shumë në shkallën e infektimit.
XS
SM
MD
LG