Ndërlidhjet

PRISHTINË


Paqeruajtësit e udhequr nga NATO kanë arrestuar mbrëmë 32 kryengritës të dyshuar shqiptarë, të cilët kishin hyrë në Kosovë nga Maqedonia dhe janë dërguar në kampin Bondstil të trupave amerikane, ka njoftuar zëdhënësi i paqeruajtësve, Howard Rhodes.
Paqeruajtësit e KFOR-it kanë arrestuar rreth 800 kryengritës që kur kanë forcuar patrollinin e vijës kufitare nga mesi i qershorit, ka thënë zëdhënësi.
Paqeruajtësit kanë thënë se kyrengritësit duket se po lënë armët dhe pajisjet e tyre në Maqedoni dhe nisen për Kosovë, pasi janë liruar nga komandantë të tyre.
XS
SM
MD
LG