Ndërlidhjet

WASHINGTON


Shtetet e Bashkuara i kanë bërë thirrje Izraelit që ti tërheqi forcat e tija nga qyteti palestinez Beit Jalla.
Zëdhënësi i Stejt Departmentit, Richard Baucher ka thënë mbrëmë se inkurzionet e tilla vetëm se i vështirësojnë edhe më shumë problemet e sigurisë së Izraelit.
Richard Baucher ,njëherit u ka bërë thirrje palestinezëve që të ndërpresin me të shtënat dhe sulmet kundër izraelitëve në Gilo dhe gjetiu duke theksuar se Autoriteti palestinez duhet të ushtrojë autoritetin e tijë. nëse është serioz lidhur me përfundimin e krizës aktuale.
XS
SM
MD
LG