Ndërlidhjet

KOMBET E BASHKUARA


Këshilli i Sigurimit i OKB-së ka dënuar sërish veprimet e talibanëve që kanë pushtetin në Afganistan,duke thënë se ato veprime kanë keqësuar krizën humanitare në vend.
Në një deklaratë, Këshilli shfaq keqardhje për restriksionet e punonjësve humanitarë, në veçanti për arrestimin e fundit të punonjësve humanitarë, afganë dhe të jashtëm, nën akuzën të kenë propaganduar krishterimin.
Këshilli ka mirëpritur thirrjen e Sekretarit të Përgjithëshëm të OKB-së, Kofi Annan për një qasje të re, të gjithansëshme, që do ti jepte fund luftës civile në Afganistan dhe rehabilitimin tij.
XS
SM
MD
LG