Ndërlidhjet

FRANKFURT


Banka Qendrore Evropiane paraqiti sot pamjen finale të Euros, banknotës së re, e cila fillon të qarkullojë nga janari i ardhëshëm si dhe emblemën mbrojtëse të saj.
Banka shpall edhe fushatën publike për përgaditjen e qytetarëve të eurozonës së 12 vendeve për shfrytëzimin e banknotës dhe monedhave metalike.
XS
SM
MD
LG