Ndërlidhjet

SHKUP


Pjesa kryesore e kontingjentit gjerman, që merr pjesë në Misionin e NATO-s për mbledhjen e armatimit nga luftëtarët e UÇK-së, ka arritur në Maqedoni në orët e mëngjesit. Një zëdhënës ushtarak ka thënë në Shkup se nja 250 trupa bashkë me tanke dhe automjete të blinduara kanë arritur në bazën gjermane tek kodra Erebinë, afër Tetovës. Konvoji prej 147 automjetesh ka hyrë në Maqedoni nga Kosova, nëpërmjet vendkalimit kufitar të Jazhincës.
XS
SM
MD
LG